Republika Srpska dobila je Vladu. Legitimnu ili ne, kvalitetnu ili ne, sa pismenim ili polupismenim ministrima ili ne. O svemu tome da se raspravljati. Kao i o tome da vaspitači vode poljoprivredu, likovi sa sumnjivim diplomama pravdu, vodoinstalateri i keramičari prosvjetu, trgovinu…Tako. očigledno mora biti. U međuvremenu problemi nisu nestali.
Gerila info je u martu prošle godine objavila video na kojem se vidi u kakvom stanju je teniski stadion koji su zajedničkim snagama sagradili grad Banjaluka i Vlada Republike Srpske. Stadion je sagrađen za potrebe jednokratnog teniskog turnira Srpska open, koji je održan 2023. godine, i više nikada nije korišten. U stadion je navodno uloženo više od 50 miliona maraka.

Tada se javnost zgrozila nad izgledom teniskog stadiona. Danas donosimo fotografije aktuelnog stanja teniskog stadiona od 50 miliona maraka.

Inače, gradonačelnik Banjaluke Draško Stanivuković je prošle godine najavljivao da na stadionu treba biti sagrađen krov, pokretni ili statični kao i da se čeka samo na proceduralne stvari oko prenosa vlasništva nad objektom. Napominjemo da na stadionu nakon održavanja teniskog turnira nije održan ni jedan sportski događaj osim košarkaškog turnira koji je organizovala Igokea.
GERILA info